Szkolenia przetrwania | survivaltech

Szkolenia survivalu awaryjnego

We are offering you tree main types of survival training, all of them are specified for different clients.   

 • 5 hours training
 • complete survival training in European conditions (temperate climate)
 • complete survival training in European condition - in mountain conditions

Periodically conducted survival training is the “Complete survival training in European conditions – 2 days”. In is carried twice every month. Cheek out our term! here

Nasza szkoła jest realnym i rzeczywistym sposobem na poprawę bezpieczeństwa Twojego oraz Twoich bliskich w każdej sytuacji.

Our survival school is focused only on real survival techniques that can happen in real live. We are not loosing you’re time learning techniques that never happen in real expedition or trip.

Our survival training is based on the procedure S.T.O.P. P.L.A.N. this is a procedure that helps to decide what to do in real crisis situations.

You don’t need to have any of the equipment, we will give you everything you need. Sleeping bag, foam pad, knife, fireflint, canteen – we have everything that you will use on our training.

All you have to is give us what you need in the questionnaire. Of course it is free.

The level of our survival training is matched to absolutly every person regardless of sex. Before the course you will be asked to complete the questionnaire, from this place we will know on what should we focus on the course, what are you’re experience.

On our survival training we present all important topics that are combined with survival – such as psychology, efficiency and of course, the evolution of survival equipment.

Full survival training in European climate – 2 days.

All courses are carried in practical way. The students will put yourself in lost tourists, first you will learn about procedures and scope of the proceeding in the extreme situations. Psychology, STOP PLAN procedure, survival triangle, analysis of the of the most famous real survival situation. 

First day of training is executed on our survival base, which we will do using survival methods that are practical in our latitudes. 

You will be train in private 34 hectares terrain, were you can use almost all of the terrain to build shelters and infrastructure.

You will learn which kinds of equipment and gear consciously take to your equipment.

We will talk about knifes and their revolution over the years, we have many models on which start the evolution of the survival knife all around the word.

Nie zabraknie także całego wykładu połączonego z praktycznymi zajęciami dotyczącymi technik rozpalania ognia. Od przygotowania “hubki”, “feather sticks” oraz paleniska aż do metod rozpalenia ognia przy użyciu wielu rodzajów krzesiw najwyższej jakości dostępnych na polskim rynku. (BCB, MVH, LMF, Exotac). Dowiesz się na przykładach czym różnią się rodzaje krzesiw oraz, które wybrać dla Twojego rodzaju aktywności terenowej. Ponad to pokażemy jak rozpalać ogień za pomocą środków improwizowanych takich jak; flary, amunicja, środkami chemicznymi itp.

One of the most important thing in real survival is fire. You will learn how to light a fire using antique methods and off course modern ways. We will learn you how to use “feather sticks” and battoning. How to start a fire in high humidity and rain. We will show you modern firestarters many brands (BCB, Light My Fire, Ultimate Survival Tech and many others).

Podczas szkolenia będziesz spożywał racje żywnościoweMRE lub “Eski” z podgrzewaczem, które będą Twoim zapasem żywności podczas szkolenia – taki element wyposażenia także jest uzasadniony, gdyż podczas klęsk żywiołowych do rejonów odciętych dostarczana będzie właśnie taka żywność. Warto się z tym zaznajomić i dowiedzieć się w jaki sposób je używać.

Na szkoleniach skupiamy się na kilku najważniejszych elementach. Jednym z nich jest sygnalizacja alarmowa. Nauczysz się jak wzywać pomoc w każdych warunkach. Jak wykorzystać do tego słońce i heliograf, jak to zrobić w nocy, jak przygotować ognisko sygnalizacyjne. Pełny spis zagadnień jakie zostaną zaprezentowane na szkoleniu znajdziesz w tabeli poniżej. I każde z nich zostanie przeprowadzone z Tobą realnie w czasie rzeczywistym. To jest nasz największy atut.

W drugim dniu poznacie tajniki nawigacji za pomocą przedmiotów terenowych oraz busoli i kompasu. Nauczymy Was wyznaczać azymuty i odnajdować drogę praktycznie w każdych kierunkach. Następnie zdobędziecie wiedzę jak filtrować i oczyszczać wodę z każdego naturalnego źródła. Tylku u nas na kursie zagotujecie wodę w opakowaniu po racji żywnościowej oraz kurtce przeciwdeszczowej. To są realne techniki survivalowe. Na koniec udacie się w azymut w miejsce gdzie będziecie mogli nadać sygnały ratownicze. Będzie to ostateczny sprawdzian Waszych nabytych umiejętności.

Nasze szkolenia sugerujemy wszystkim osobom aktywnie spędzającym czas w terenie: dziennikarzom pracującym w zapalnych rejonach świata, pilotom, podróżnikom, narciarzom, alpinistom, offrodowcom oraz tym, którzy chcą podnieść poziom swojego bezpieczeństwa poprzez wiedzę i praktykę.

Jesteśmy jedyną taką w kraju “metodą” na poznanie realnych systemów/procedur survivalu awaryjnego - my nie zajmujemy się bushcraftem ani relaksem na świeżym powietrzu i łonie natury.

Gdy złamiesz nogę podczas alpejskiego wyjazdu na narty jedyne czego będziesz potrzebował to jak najszybciej znaleźć się w domu. Sprzęt, który nauczymy Cię dobierać do sytuacji może uratować życie Tobie oraz Twoim bliskim.

Przed każdym kursem, nasz klient otrzymuje dostęp dointernetowego panelu kursanta. W panelu kursanta użytkownik może zapoznać się ze wszystkimi ważnymi informacjami dotyczącymi naszego szkolenia.

Dowiesz się tam co zabrać na szkolenie, co jest ważne a co “zabezpieczymy” dla Ciebie jeśli tego nie posiadasz. Poznasz informacje organizacyjne związane z godziną i miejscem startu kursu, miejscem gdzie możesz zostawić swój samochód itp. Przed każdym kursem , każdy klient wypełnia ankietę, która pozwala nam na zbadanie poziomu wiedzy i wyszkolenia potencjalnego kursanta i daje nam możliwość dobrania zakresu szkoleniaspecjalnie na potrzeby każdej grupy.

Wymagany ekwipunek:

• Ubranie dopasowane do warunków atmosferycznych panujących w dany dzień.Ubranie może ulec zniszczeniu podczas wykonywania ćwiczeń (ubrudzenie lub poprzecierane, podziurawienie od terenu, skał, drzew, ognia – Firma Survivaltech nie bierze za takie przypadki odpowiedzialności. Jest to naturalna sytuacja podczas wykonywania technik survivalowych oraz wszelkich działań outdoorowych)

• Wygodne sprawdzone i dopasowane obuwie dobrane do warunków terenowych. Najlepiej wysokie za kostkę.

• Czapka, rękawiczki – dostosowane do warunków pogodowych

• Rękawiczki robocze (takie, w których będziemy mogli pracować przy ognisku i budowie różnych konstrukcji a które zabezpiecza nam dłonie przed brudem, wilgocią i drobnymi urazami)

Jeśli posiadasz to może się przydać:

• nóż

• manierka

• latarka

• kilka metrów sznurka

Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzymuje certyfikat określający zakres przebytego szkolenia. Zobacz certyfikat

Pełne szkolenie survivalowe – 2 dni w terenie górskim.

Jest to oferta skierowana do osób chcących nauczyć siędziałać w warunkach zimowych. Turystyka zimowa ma swoje ciemne strony. Ładne widoki w dzień zamieniają się w trudne sytuacje w nocy. Pokrywa śnieżna i temperatura nie wybaczają żadnego błędu. Drobne potknięcie w przygotowaniu biwaku lub w ubraniu się może przyczynić się do groźnej w skutkach hipotermii lub odmrożeń, szczególnie gdy dodatkowo stracimy orientację w terenie. Szkolenie ma charakter wędrówki. Przeznaczone jest najchętniej dla osóbposiadających już wiedzę z zakresu survivalu.

Szkolenie realnych technik przetrwania 5 godzin Pełne szkolenie realnych technik przetrwania – 2 dni
Szkolenie 5 godzinne to wybór najważniejszych technik survivalowych, potrzebnych w Polskich szerokościach geograficznych. Na tym szkoleniu techniki są związane bardzo mocno z survivalem awaryjnym oraz reakcją na różnego rodzaju zagrożenia, które można spotkać podczas aktywności turystycznej w naszym kraju. Szkolenie zaczyna się w miejscowości Olsztyn koło Częstochowy. Czas trwania szkolenia to 5 godzin.Program kursu przewiduje przerobienie następujących zagadnień:• Podstawy survivalu. Systemy działania w trudnych sytuacjach. Psychologia przetrwania (procedura P.L.A.N.)• Wyposażenie survivalowe-zestawy ratownicze, noże survivalowe, narzędzia do uprawiania survivalu

• Budowa schronienia improwizowanego

• Sposoby rozpalania ognia

• Sposoby wzywania pomocy

• Sposoby nawigacji w terenie

Dystans do przejścia: 2 – 3 km (marsz na azymut)

 

Szkolenie rozpoczyna się soboty o godz. 10.00 na dworcu PKP w Częstochowie. Następnie kursanci zostają przetransportowani w rejon szkolenia. Zakończenie szkolenia około godziny 17.00/18.00 w Niedzielę (chyba, że stan fizyczny, psychiczny kursantów albo inne czynniki wpływające bezpośrednio na bezpieczeństwo uniemożliwią zakończenia kursu zgodnie z założeniami)Program kursu przewiduje przerobienie następujących zagadnień:

 • Podstawy survivalu. Systemy działania w trudnych sytuacjach. Psychologia przetrwania (procedura S.T.O.P. P.L.A.N)
 • Wyposażenie survivalowe-zestawy ratownicze, noże survivalowe, narzędzia do uprawiania survivalu
 • Budowa schronienia survivalowego
 • Budowa schronienia z przedmiotów improwizowanych
 • Sposoby rozpalania ognia (krzesiwa szwedzkie, krzesiwa ratownicze, metody improwizowane)
 • Metoda “feather stick”
 • Sposoby filtracji wody (nadmanganian potasu, jodyna, tabletki do oczyszczania wody, domowy wybielacz)
 • Sposoby oczyszcania wody (metody filtracji mechanicznej)
 • Sposoby nawigacji w terenie za pomocą przedmiotów terenowych
 • Sposoby nawigacji za pomocą busoli i kompasów
 • Nocleg w terenie w warunkach improwizowanych
 • Nawigacja nocna z wykorzytsaniem gwiazd
 • Techniki wzywania pomocy z wykorzystaniem sprzętu awarynjego oraz improwizowanego
 • Techniki pracy narzędziami survivalowymi
 • Techniki przyrządzania prostych posiłków w terenie

Jest to kompleksowy kurs survivalu awaryjnego.

Dystans do przejścia od 6 do 12 km

Aby zapisać się na szkolenie: uzupełnij ankietę

Pełne szkolenie realnych technik przetrwania – 2 dni w warunkach górskich
Całość szkolenia odbywa się w warunkach górskich w rejonie Białki Tatrzańskiej. Jest to szkolenie, którego bazą jest nasze “Pełne szkolenie survivalowe – 2 dni” teraz poszerzone o działanie związane z przebywaniem w terenie górskim. Wszystkie ważne techniki realnych technik przetrwania, które mogą okazać się przydatne podczas działania w górach. Szkolenie zaczyna się o godzinie 10:00, kończy około godziny 17:00. Szkolenie odbywa się w okresie zimowym.
Plan szkolenia zimowego:
Zagrożenia jakie mogą wystąpić w zimowym survivalu

 • Procedury działania STOP/PLAN
 • Techniki ubierania się w zimę
 • Wyposażenie do wędrówek zimą
 • Nawigacja (praca z mapą)
 • Prowadzenie grupy w terenie w warunkach zimowych
 • Bezpieczne podróżowanie w górach,
 • Planowanie zimowego biwaku
 • Techniki bezpiecznego nocowania w warunkach zimowych (jama śnieżna, trumna śnieżna, schronienia improwizowane)
 • Techniki ogrzewania ciała w warunkach zimowych
 • Przygotowywanie posiłków w warunkach zimowych
 • Budowa toboganu/sań oraz rakiet śnieżnych. (transport poszkodowanego)

Jest to szkolenie, które wymaga dużej ilości własnego wyposażenia oraz odpowiednio dobranej odzieży. Dojazd na miejsce szkolenia – samodzielny.
Aby zapisać się na szkolenie: uzupełnij ankietę

CENNIK SZKOLEŃ SURVIVALOWYCH

Rodzaj kursu: Cena kursu:
Szkolenie survivalowe 5 godzinne 89 zł / osoba
“Pełne szkolenie survivalowe – 2 dni”z zakresu realnych technik przetrwania w klimacie umiarkowanym 329 zł / osoba*
Pełne szkolenie z zakresu realnych technik przetrwania w klimacie umiarkowanym prowadzone w warunkach górskich 359 zł / osoba**

* W cenę jest wliczone: wyżywienie (racje typu MRE), woda, wsparcie medyczne, transport z Częstochowy i powrót, sprzęt survivalowy na czas trwania kursu, nocleg na terenie prywatnym, parking.

** W cenę jest wliczone: podstawowe wyposażenie survivalowe (noże, krzesiwa, kubki, menażki…), opiekna instruktora, wsparcie medyczne, nocleg na terenie prywatnym, parking, sala wykładowa.

Aby się zapisać na szkolenie:

1. Wybierz termin szkolenia z kalendarza - tutaj

2. Uzupełnij ankietę kursanta, które rezerwuje miejsce na szkoleniu - tutaj

Read it in: Polish

Nasza szkoła przetrwania jest jedyną tego typu szkołą survivalu awaryjnego w Polsce. Na naszych zajęciach dowiesz się o procedurach wykorzystywanych w sytuacjach kryzysowych. Poznasz zasady działania procedury S.T.O.P. P.L.A.N, która jest wykorzystywana na całym świecie do szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i znajomości odpowiednich zachowań w działalności outdoorowej. Bez znaczenia czy jesteś przedstawicielem, który często podróżuję, dziennikarzem, który działa w zapalnych rejonach świata czy głową rodziny na wakacjach. Dzięki naszym szkoleniom możesz zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie. Zobacz także naszą główną stronę internetową gdzie znajdziesz także dużo informacji o naszych szkoleniach oraz aktualny cennik i terminarz zajęć. Szkolenia survivalowe - survivaltech.pl

Zobacz terminarz naszych szkoleń