Szkolenia przetrwania | survivaltech

Szkolenia survivalu awaryjnego

admin On Lipiec - 24 - 2011

Zawsze podkreślamy, że nasze  zajęcia są w 100% praktyczne i bardzo dobrze trzymają się konwencji szkoleniowych dla wymagających odbiorców. Ze sobą zabierasz tylko rzeczy najbardziej osobiste,  zapewniamy Ci cały możliwy i najnowocześniejszy sprzęt oraz wyżywienia w postaci racji żywnościowych.

Gdy uczestniczysz w kursie survivalowym dwu dniowym spotykamy się zazwyczaj o godzinie 09:00 na dworcu PKP w Częstochowie.  W miejsce szkolenia jesteś transportowany samochodami osobowymi lub terenowymi (zależnie od rodzaju kursu). Kurs zaczynasz od teorii, który odbywa się w jednej z Jurajskich jaskiń – przerobiliśmy ją na salę wykładową, na której w przystępny sposób zapoznasz się z teorią procedury plan. Instruktor dokładnie rozrysuje Ci zastosowania oraz sposób postępowania w sytuacjach zagrażających Twojemu życiu.

W naszej „jaskini wykładowej” zapoznasz się z podstawowym sprzętem, który jest wykorzystywany w potocznie zwanych działaniach survivalowych oraz dowiesz się o wszystkich tendencjach na światowym rynku oraz na co zwracać wyposażając swój własny zestaw survivalowy. Żadne z powszechnie znanych rodzajów wyposażenia nie będzie miało przed Tobą żadnych tajemnic: noże, krzesiwa, systemy hydracji wody, zestawy survivalowe, kompasy, busole i wiele innych o których dużo można pisać.

W przystępny i zrozumiały sposób zapoznamy Cię z teorią nawigacji oraz terenoznawstwa. Na 2 dniowej szkole przetrwania przejdziesz dystans od 3 do 10 km wykorzystując techniki nawigacji w terenie.

W pierwszej bazie noclegowej poznasz wszystkie praktyczne techniki budowy schronienia. Naszym celem jest abyś w praktyce przekonał się ile energii oraz czasu wymaga budowa schronienia. Takie doświadczenie pozwoli Ci na trzeźwą ocenę sytuacji w której możesz się kiedyś znaleźć sam lub z bliskimi. Będziesz wtedy miał wystarczającą wiedzę aby podejmować decyzję czy budować schronienie i tracić energię czy udać się dalej w dalszą drogę. W wybudowanym przez siebie schronieniu przetrwasz noc.

Pożywienie przygotujesz z dostarczonych przez nas ryb lub innych żywych zwierząt. Nauczysz się efektywne przygotowywać zwirzyne do obróbki cieplnej na rozpalonym przez Ciebie ognisku oraz będziesz się żywił tylko tym co uda Ci się samemu przyrządzić.

Podczas nawigacji z wykorzystaniem GPS dojedziesz do miejsca gdzie nauczysz się przygotowywać wodę do spożycia. Poznasz wiele rodzajów systemów uzdatniania wody oraz jej przenoszenia. Będziesz miał do dyspozycji: słomki filtrujące firm, pompki filtrujące, filtry samodzielne oraz chemię do destylacji wody. Poznasz także naturalne formy przygotowania wody do spożycia poprzez naturalny filrt z ziemi, piasku, węgla oraz liści.

Poznasz także procedury wzywania pomocy oraz współpracy ze służbami ratunkowymi. Będziesz mógł w praktyce przekonać się jak dać się zauważyć wykorzystując tylko to co oferuje natura.

Dowiedz się więcej na survivaltech.pl

 

W wybudowanym przez siebie schronieniu przetrwasz noc.

 

Categories: survivaltech

Comments are closed.

Nasza szkoła przetrwania jest jedyną tego typu szkołą survivalu awaryjnego w Polsce. Na naszych zajęciach dowiesz się o procedurach wykorzystywanych w sytuacjach kryzysowych. Poznasz zasady działania procedury S.T.O.P. P.L.A.N, która jest wykorzystywana na całym świecie do szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i znajomości odpowiednich zachowań w działalności outdoorowej. Bez znaczenia czy jesteś przedstawicielem, który często podróżuję, dziennikarzem, który działa w zapalnych rejonach świata czy głową rodziny na wakacjach. Dzięki naszym szkoleniom możesz zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie. Zobacz także naszą główną stronę internetową gdzie znajdziesz także dużo informacji o naszych szkoleniach oraz aktualny cennik i terminarz zajęć. Szkolenia survivalowe - survivaltech.pl

Zobacz terminarz naszych szkoleń